Bertani - Secco Bertani 2015 0,75 l

Kód: LESA 44176
Neohodnoceno
430 Kč
Skladem u dodavatele

Secco Bertani je nejstarším vínem vinařství. Prvně bylo představeno již v roce 1860 a bylo inspirováno moderními francouzskými technikami zpracování vína. Jednalo se navíc o revoluční suchý styl místního vína. Bertani Vintage je návratem k chutě a receptu “starého” stylu společně s originálním designem láhve z roku 1930. Víno intenzivní červené barvy s odlesky rubínové. Aroma je komplexní a připomíná kakao, červený a černý rybíz spolu s kořeněnými tóny černého pepře, hřebíčku a muškátového ořechu. Chuť kopíruje aroma vína. Projevuje se červené bobulové ovoce, třešně, višně a černý čaj. Je komplexní a výrazné s dlouhým a kořeněným koncem.   

Detailní informace

Detailní popis produktu

Klasifikace: IGT
Poloha: Hrozny pocházejí z poloh v okolí historického vinařství. Půdy jsou vápenaté s příměsí slínu. Hustota výsadby: 5000 keřů/ha. Systém vedení: Guyot.
Vinifikace: Po dlouhé studené maceraci se slupkami následuje velmi pomalá fermentace za pomoci autochtonních kvasinek z vinic Bertani. Stále lehce sladký mošt se poté stácí to dubových sudů, kde fermentaci dokončí. Zrání probíhá v tradičních veronských dřevěných sudech o objemu 750 – 5000l vyrobených z kaštanového a třešňového dřeva.
Gasto párování: Červená masa a vyzrálé sýry.
Teplota servisu: 16-18°C
Obsah alkoholu: 13,5%

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená Vína
Hmotnost: 1.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: