POUŽITÉ - Kryolipolýza

Kód: 2745
Neohodnoceno
99 000 Kč
Počet kusů

Detailní informace

Detailní popis produktu

POUŽITÉ - Cryolipolysis 60 

 

 

 

novinka na trhu estetické medicíny  4in1

prohřev +vacuum + cryo+ světelná terapie

Představuje vysoce efektivní a pro organismus velmi šetrnou metodu redukce tukové tkáně. Jedná se o metodu řízeného ochlazování tukových buněk na vybrané části těla, která vede k velmi efektivní redukci podkožního tuku. Kryolipolýza, často označovaná jako „bezbolestná liposukce“, je v současné době považována za jednu z nejefektivnějších neinvazivních metod odstraňování tělesné tukové tkáně.

 

 Princip

 

Při kryolipolýze jsou užívány teploty v rozmezí +10ºC až -5 ºC. Postup řízeného chlazení tukové tkáně pomocí kryolipolýzy se zásadně liší od dosud používaných metod redukce tukové tkáně, ať se již jednalo o metody invazivní, jako je klasická liposukce či metody neinvazivní, jako kavitace či liposukce za použití laseru.

 

Poslední výzkumy ukázaly, že tukové buňky jsou více citlivé na chlad než ostatní tkáně, jako je pokožka, nervová tkáň či svaly. Principem kryolipolýzy je ochlazení tukových buněk přes pokožku, aniž by došlo k poškození ostatních podkožních struktur. Toto ochlazování vede ke krystalizaci lipidů (tuků) v adipocytech (tukových buňkách). Zmražením adipocytů je spuštěn proces apoptózy (programového odumření tukové buňky). Části takto rozpadlých tukových buněk jsou pak následně odstraňovány v rámci procesu fagocytózy  (proces pohlcování pevných částic z okolního prostředí buňkami) specifickými druhy bílých krvinek, tzv. makrofágy. Buňky se schopností fagocytózy mají jako všechny živočišné buňky na povrchu jen tenkou plazmalemu (buněčnou membránu).  Tyto buňky mohou měnit svůj tvar a vytvářejí tzv. panožky. Panožkami částici, která má být odstraněna obalí, vytvoří z plazmalemy váček vakuoly a vtáhnou částici do sebe. Do váčku vyloučí enzymy a částici stráví. Makrofágy s pohlcenými zbytky rozpadlých adipocytů jsou odplavovány lymfatickým systémem do lymfatických uzlin, krve, krví dále do jater, kde se krev vyčistí. Odpadní produkty či metabolity přejdou do žluči a jsou vyloučeny stolicí.

 

Během apoptózy nedochází, na rozdíl od nekrózy, k otoku buňky, následně k jejímu prasknutí a vylití obsahu buňky včetně účinných enzymů. Naopak, při apoptóze obsah buňky zůstává uvnitř neporušené plazmalemy, dojde ke zhuštění obsahu, fragmentaci DNA a rozpadu na malé části, jež mohou být snadno fagocytovány a následně vyloučeny z těla přirozenou cestou. Rozpad probíhá pomalu a postupně v průběhu přibližně 3 měsíců, proto není organizmus extrémně zatěžován. Jakmile jsou poškozené tukové buňky odstraněny, tuková vrstva se remodeluje a zmenšuje, neboť tukové buňky se shlukují zpět k sobě, vytlačují prázdná místa po odstraněných tukových buňkách a zmenšují tak objem tukové vrstvy.

 

Tato nová metoda není na rozdíl od klasické liposukce (odsátí tuku invazivní operační metodou) bolestivá a pacienta nijak neomezuje. Ihned po zákroku se tedy může věnovat běžným denním aktivitám. Celý zákrok trvá přibližně 60 až 90 minut. První výsledky zákroku jsou viditelné již po 3 týdnech, konečný efekt redukce tuku se projeví přibližně za 2 až 3 měsíce.

 

Tento proces řízeného odumírání tukových buněk je postupný, nezvyšuje hladinu cholesterolu ani triglyceridů v krvi. Je prokázáno, že při jediné aplikaci této metody dochází k úbytku tukové tkáně v místě aplikace v rozmezí 25 – 30%.

 

 

Aplikace

 

ANO: břicho, stehna, záda, paže, hýždě

NE:    prsa a přední strana hrudníku

 

Rizika a kontraindikace:

 

-          těhotenství a kojení

-          epilepsie

-          nádorová onemocnění

-          srdeční a ledvinové choroby

-          diabetes

-          roztroušená skleróza

-          infekční onemocnění

-          osoby s kardiostimulátorem a holterovskými měřiči EKG, neinvazivního krevního tlaku apod.

-          osoby s kovovými implantáty

-          atopický ekzém, dermatitida, psoriáza

-          poruchy srážlivosti krve

-          hypertenze

-          vystouplé kožní afekce (postižení), (je ale možno použít na keloidy)

-          trombóza

-          problémy s tělesnou termoregulací

-          přecitlivělost na chlad

-          Raynaudův syndrom (fenomén)

-          kryoglobulinémie

-          hypoproteinémie

 

 

Cryolipolysis 60

 

přístroj určený k formování postavy metodou řízeného hloubkového ochlazování tukových buněk.

 

 

Jak přístroj funguje:

 

přístroj s velmi přesným systémem nastavení teploty a vakua. Je vybaven vakuovou mrazící aplikační hlavicí, která se přikládá na pokožku. Podtlakem dochází k nasátí tkáně do sacího prostoru této hlavice. K řízenému ochlazování tkáně dochází prostřednictvím mrazících ploch (kovových destiček) umístěných uvnitř aplikační hlavice.

 

Výhody:

 

- unikátní kryotechnologie metodou řízeného ochlazování  

  tukové tkáně

- možnost velmi přesného nastavení teploty a vakua

- aplikace je naprosto bezbolestná, neinvazivní a velmi

  šetrná

- cíleně působí pouze na tukové buňky

- přístroj je vybaven senzorem pro snímání tepové frekvence

- přednastavené programy

 

 

 

 

Technické parametry:

 

   Rozměry: 44 cm x 48,5 cm x 98 cm (153 cm)

   Napájecí napětí: 230 V/50Hz

   Obrazovka: 10-ti palcový širokoúhlý barevný dotykový displej

   Příkon: do 500 W

   Nastavení chladící teploty:10°C až -5°C

   Nastavení vakua: 0 až 100 kPa

   Chladící kapalina: čistá voda

   Nastavení pracovní doby: 0 až 120 minut

   Pojistky: trubičková pojistka F2A/250V

   Rozsah pracovních teplot okolního prostředí: 5°C až +40°C

   Relativní vlhkost okolního prostředí:. ≥ 80%

   Atmosférický tlak: 86 kPa až 106 kPa

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: